BOED-DER SK OLARAK TÜRKİYE OTİZM MECLİSİ GENEL KURULUNA KATILIM SAĞLADIK

Üyesi olduğumuz Türkiye Otizm Meclisi (TOM) un seçimli 6. Genel Kurul Toplantısı 29-30 Haziran 2021 tarihlerinde Ankara Asrın Park Hotel de gerçekleştirildi.
Açılışta ; Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişimsel Bozuklukların Tespiti ile İlgili Bireylerin ve Ailelerinin Sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyon Başkanı Sn. Kemal ÇELİK, komisyon üyeleri Sn  Bahar AYVAZOĞLU, Sn  Çetin ARIK, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Daire Başkanı Sn Orhan KOÇ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sn  Mehmet Nezir GÜN, AHSP bakan danışmanı Sn Elçin ER katılarak TOM üyesi sivil toplum örgütleri temsilcileri ve dış katılımcılara yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular.
Açılışa Karabük Ak Parti Milletvekili Sn Cumhur ÜNAL da katılım sağladı.
Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneğini temsilen TOM Genel Kuruluna  Yönetim Kurulu Başkanı Berna ŞENGÜN delege olarak katılım sağladı.
Komisyon Başkanı Sn Kemal ÇELİK ;Devletin özel gereksinimli bireylere küçük yaşta yaptığı bir birim  yatırımların ilerleyen yıllarda sekiz birim kazanç olarak döndüğünü altını çizerek, önemli çalışmaların yapıldığını ancak kat edilecek önemli mesafeler olduğunu söyledi. Söz konusu bireylerin ailelerinin son derece bilinçli olduğunu ve STK ların çatısı altında iyi örgütlendiklerine dikkat çekerek Türkiye Otizm Meclisi nin buna iyi bir örnek olduğunu ifade etti. Sn ÇELİK ileriki zamanlarda yapılacak olan çalışmalar için Belediyeler Birliği ile de görüşmeler yapıldığını, yeni bir yerel sistem üzerine çalışıldığını da sözlerine ekleyerek, komisyon olarak partiler üstü bir çalışma yaptıklarını vurguladı.
TOM Genel Kurulu ile görevini tamamlayan 3.dönem yönetim kurulu üyelerine teşekkür eder, yeni yönetim kurulu ve etik kuruluna başarılar dileriz.